Prudnik24

Szpital: inwestują

Szpital: inwestują
25 sierpnia
13:32 2020

Nowy prezes prudnickiego PCM nie próżnuje. Na horyzoncie są kolejne inwestycje, a co więcej, placówka na chwilę obecną nie ma żadnych długów.

O sytuacji prudnickiej lecznicy wypowiadał się prezes Witold Rygorowicz w jednej z audycji Radia Opole. Jak podkreśał, blisko 2,5 mln złotych spółka wyda w tym roku na zakup sprzętu medycznego i remonty. Nowym nabytkiem ma być też nowy aparat rentgenowski, a to nie wszystko.

– Właśnie odebraliśmy urządzenie do tzw. zamgławiania. Pomaga utrzymać reżim sanitarny w przypadku pojawienia się potencjalnego zagrożenia wirusem COVID. Udało nam się pozyskać pielęgniarki na blok operacyjny. Są również nowi lekarze. – mówił Rygorowicz, który szpitalem kieruje od dwóch miesięcy.

Zwiększenie kadry już przynosi konkretne efekty w postaci większej ilości zabiegów i operacji. Jak informował Witold Rygorowicz, PCM otrzymał ostatnio ponad 1,2 mln złotych dotacji z programu urzędu marszałkowskiego, poza tym dysponuje też pieniędzmi przekazanymi z budżetu powiatu. W temacie infrastruktury szpitalowego obiektu warto odnotować fakt wznowienia remontu jednego z bloków operacyjnych, który ma być zakończony w październiku.

No i co szczególnie istotne w kontekście różnych informacji sprzed lat o kondycji spółki – ta nie ma obecnie długów. Przypomnijmy, że szpitalem zarządza powiat prudnicki.

Park wypięknieje

Odświeżony zostanie również park okalający szpitalny obiekt. Wczoraj PCM informował za pomocą mediów społecznościowych o wymianie starego ogrodzenia.

„To pierwszy etap szeroko zakrojonych działań, mających na celu kompleksową renowację naszego zabytkowego ogrodzenia. Wszystko przebiega zgodnie z planem, zamysłem konserwatorskim, oraz jako że chcemy również właściwie zadbać o otaczające ogrodzenie drzewa – pod ścisłym nadzorem rzeczoznawcy NOT i konserwatora terenów zielonych 
Będzie znowu bezpiecznie i pięknie” – brzmiał komunikat spółki.

Fot: PCM (2)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook