Prudnik24

Pirat złapany dzięki Mapie

Pirat złapany dzięki Mapie
29 sierpnia
18:03 2020

Na 3 miesiące stracił prawo jazdy 29-latek, który przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o ponad 60 km/h. Mężczyzna został zatrzymany przez prudnickich policjantów ruchu drogowego w miejscu wskazanym przez mieszkańców naszego powiatu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W czwartek (27 sierpnia), tuż po godzinie 20:00 policjanci w Dębinie zatrzymali do kontroli drogowej osobową skodę. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego. W terenie zabudowanym mężczyzna jechał z prędkością 112 km/h. Piratem drogowym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu opolskiego.

– Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci już zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo 29-latek został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. – relacjonuje asp. Andrzej Spyrka, rzecznik prudnickiej policji.

Przypomnijmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 260

Reklamy

 

ReklamyFacebook