Prudnik24

Schronisko w Wieszczynie już wystawione na sprzedaż. Znamy cenę

Schronisko w Wieszczynie już wystawione na sprzedaż. Znamy cenę
29 września
22:55 2020

W listopadzie odbędzie się przetarg ustny na zakup schroniska młodzieżowego w Wieszczynie. Cena wywoławcza, jaką ustaliła gmina Prudnik, to 2 miliony 600 tysięcy zł. Czy znajdą się chętni?

Przypomnijmy, że schronisko pełniło funkcję filii placówki w Prudniku przy ul. Dąbrowskiego. Do malowniczo położonego obiektu rokrocznie jednak trzeba było dopłacać, dlatego rajcy gminni zagłosowali za sprzedażą.

– Decyzja o sprzedaży schroniska w Wieszczynie nie była tą z kategorii łatwych, ale koniecznych. Gminę Prudnik nie stać na utrzymywanie dwóch schronisk. Prowadzenie tego typu placówek przez jednostkę samorządu terytorialnego obarczone jest też wieloma zakazami, którymi z kolei nie muszą się martwić prywatni właściciele. Schronisko w Wieszczynie posiadało obłożenie na poziomie dwudziestu paru procent i właściwie wydajnie funkcjonowało przez trzy miesiące w roku – mówił nam w lutym wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

Obiekt z pewnością ma potencjał. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi ponad 900 m. kw. , a do tego mamy jeszcze duży teren wokół wraz z wieżą widokową. Schronisko jest też w doskonałej kondycji technicznej, wszak w 2011 roku w obiekcie miał miejsce remont kapitalny.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook