Prudnik24

Poradnia ginekologiczna dla PCM-u. Doktor Miśta pracownikiem spółki

Poradnia ginekologiczna dla PCM-u. Doktor Miśta pracownikiem spółki
01 października
14:45 2020

Funkcjonująca przez 15 lat przy ul. Staszica 1 w Prudniku poradnia ginekologiczno-położnicza została przejęta przez Prudnickie Centrum Medyczne. Oficjalna uroczystość odbyła się w obiekcie dziś w południe.

Był czas na nieco wspomnień. Doktor Andrzej Miśta, który prowadził przychodnię od 2005 roku wspominał, jak rok wcześniej zapoznawał się obiektem, w którym trzeba było poczynić sporo prac remontowych. Doktor podkreślał, że osobą, która pomogła mu znaleźć miejsce na prowadzenie działalności był ś.p. burmistrz Prudnika Zenon Kowalczyk. Lata mijały, zmieniały się kadry, pacjenci, ale poradnia cały czas funkcjonowała. Jej przeciętne „obłożenie” to obecnie nawet ponad dwadzieścia pacjentek dziennie. Teraz doktor Miśta postanowił – jak sam przyznał – nieco zwolnić i dogadał się z PCM-em, tak, by to szpital poprowadził przychodnię. Doktora nadal będzie można jednak spotykać przy ul. Staszica i korzystać z jego porad – po prostu zostanie formalnie pracownikiem spółki.

Obecny podczas uroczystości prezes PCM-u Witold Rygorowicz podkreślał bardzo ważny aspekt przejęcia – to nie tylko ewenement na skalę województwa, ale także roszada korzystna z finansowego punktu widzenia, wszak przychodnia zostaje przejęta wraz z obowiązującym kontraktem z NFZ.

– To dla nas bardzo ważna cesja, który dobrze wpłynie na finanse spółki. Na dzień dzisiejszy poradnia działa i będzie działała w tej samej obsadzie, która jest w tej chwili. Zostaje pan doktor Miśta, porozumieliśmy się też z doktorem Mazurkiem, a przypuszczam, że „z doskoku” dojdzie jeszcze jeden lekarz. Co ważne, w tej poradni będą przyjmowane pacjentki w ciąży – co dla pana doktora jest normą, a dla PCM-u powrotem do tego, co było kiedyś. – mówił Witold Rygorowicz. Szef szpitala przekonywał, że choć nie ma ginekologii i położnictwa w dawnym wymiarze, to jest to krok do polepszenia oferty spółki, zwłaszcza w kontekście uruchomionej niedawno ginekologii planowej. Posunięcie chwaliła reprezentująca prudnickie starostwo Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Anna Wojtczak. Przyznała, że sama była w przeszłości pacjentką doktora Miśty i korzystała z usług poradni.

Istotna dla stałych i nowych pacjentek ośrodka informacja jest taka, że zasady przyjmowania w poradni i godziny przyjęć oraz zakres świadczonych w niej usług nie ulegną zmianie.

Odnotujmy, że bezpośrednią pieczę na ośrodkiem będzie sprawowała osoba „numer 2” w PCM-ie – dyrektor do spraw medycznych Piotr Klimczak.

Maciej Dobrzański

Uroczyste przecięcie wstęgi. Wszystkie fot: Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook