Prudnik24

Koronawirus wpłynął na pracę TBS-u. Zakażeni także policjanci

Koronawirus wpłynął na pracę TBS-u. Zakażeni także policjanci
02 października
17:18 2020

Od 28 września ograniczony został bezpośredni kontakt z pracownikami Prudnickiego TBS. Jak poinformował nas dziś prezes jednostki Miarosław Czupkiewicz sytuacja związana jest z wykryciem zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników spółki.

– Decyzjami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Prudniku z dnia 27 września 2020 r. nakazano kilku pracowni-kom Spółki, w tym mojej osobie poddania się do dnia 2 października br. obowiązkowej 10 dniowej kwarantannie. Wynika to z faktu, że w dniu 29 września br. mieliśmy ostatni raz kontakt z pracownikiem Spółki, u którego kilka dni później wykonano test na SARS-CoV-2 zakończony wynikiem pozytywnym – wyjaśnia Gazecie Prudnik24 Mirosław Czupkiewicz. – Nie lekceważąc powstałej sytuacji, zachowując spokój i zdrowy rozsądek podjąłem decyzję o profilaktycznym ograniczeniu dostępu naszych klientów do pozostałych pracowników Spółki. Kontakt z nimi we wszystkich sprawach odbywa się telefonicznie oraz za pomocą poczty elektronicznej. Wszystkie zaplanowane wcześniej prace w administrowanych przez nas nieruchomościach Wspólnot Mieszkaniowych przebiegają bez zakłóceń, na bieżąco /w miarę możliwości współpracujących z nami wykonawców/ usuwane są również zgłaszane nam awarie i usterki. Warto w tym miejscu przypomnieć, że kwarantanna jest środkiem zapobiegawczym, dotyczącym osób zdrowych, które miały kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem a jej celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się niebezpiecznych patogenów.

Co ważne, prezes dodaje, że wszyscy poddani kwarantannie pracownicy czują się dobrze i w poniedziałek 5 października podejmą normalna pracę. Sam Mirosław Czupkiewicz – przypomnijmy – ze względu na kwarantannę zdalnie brał udział w niedawnej sesji Rady Powiatu. Do Czytelników portalu i naszej gazety rajca zwraca się ze specjalnym apelem.

– W związku ze znacznym wzrostem stwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce oraz objęcie sąsiedniego powiatu „czerwoną strefą” zwracam się do wszystkich z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych. Pamiętajmy, że epidemii trwa, a zagrożenie nie minęło – podkreśla nasz rozmówca.

Siedmiu policjantów z koronawirusem

Nie tylko TBS odczuwa skutki wirusa. Wykryto go również u siedmiu tutejszych policjantów. Ich stan zdrowia jest dobry, natomiast mundurowi mają zaburzenia węchu i smaku, są też osłabieni. Prudnicką policję w związku z tą sytuacją wsparli mundurowi z Opola. Fot. Mirosław Czupkiewicz

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook