Prudnik24

Koronawirus w oświacie – raport burmistrza

Koronawirus w oświacie – raport burmistrza
12 października
23:06 2020

Dziś burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak opublikował kolejny komunikat dotyczący sytuacji w gminnej oświacie. Poniżej publikujemy pełną jego treść.

„W związku ze wzrostem zagrożeń zachorowaniem na Covid-19 na terenie Gminy Prudnik informuję, na podstawie komunikatów dyrektorów, jak wygląda sytuacja w placówkach oświatowych, prowadzonych przez gminę:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr1 w Prudniku:– 2 potwierdzone przypadki zachorowania na koronawirusa wśród nauczycieli (1 – PSP nr1, 1 – PP nr 6), 6 nauczycieli nieobecnych w przedszkolu, kilku w szkole.- zwieszono działalność grupy przedszkolnej 3-latki, zapewniono opiekę dzieciom w pozostałych grupach;- pojedyncze dzieci na kwarantannie;- szkoła pracuje zgodnie z planem.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr2 w Prudniku:– jedno zgłoszenie o zachorowaniu członka rodziny-dziecko na kwarantannie;-przedszkola i szkoła pracują zgodnie z planem.

Zespół Szkół w Prudniku:-2 potwierdzone przypadki (w tym 1 wspólny z ZSP nr 1) zachorowania na koronawirusa wśród nauczycieli, 10 nauczycieli nieobecnych w szkole;- 4 klasy w szkole pracują w formie zdalnej: II b, VIa, VIIc, VIId;- pozostałe klasy pracują zgodnie z planem;- 4 nauczycieli nieobecnych.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce:– 1 potwierdzony przypadek (wspólny z ZSP Szybowice) zachorowania na koronawirusa wśród nauczycieli, 5 nauczycieli nieobecnych w szkole;- szkoła i przedszkola pracują zgodnie z planem.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance:– jedno zgłoszenie o zachorowaniu członka rodziny-dziecko na kwarantannie w przedszkolu;- szkoła i przedszkola pracują zgodnie z planem.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szybowicach:- 1 potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa wśród nauczycieli;- szkoła i przedszkole pracują w systemie zdalnym.

W dalszym ciągu dużym ogniskiem wirusa pozostaje jeden z zakładów produkcyjnych na terenie naszej gminy. Sytuacja jest dynamiczna, ale pozostałe pod kontrolą odpowiednich służb.”

Za: Fanpage Grzegorza Zawiślaka na Facebooku

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook