Prudnik24

W Powiatowym Urzędzie Pracy stwierdzono koronawirusa

W Powiatowym Urzędzie Pracy stwierdzono koronawirusa
15 października
23:07 2020

Wydaje się, że niedługo łatwiej będzie wymieniać na jednym tchu miejsca, w którym nie ma koronawirusa, bo tych, w których się pojawił, jest już od groma. Kolejna instytucja, w której wykryto wirusa z Wuhan to Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku.

Nasza redakcja dowiedziała się nieoficjalnie o pięciu przypadkach COVID-19 w pośredniaku.

– Stwierdzono przypadki w tej instytucji – usłyszeliśmy przed chwilą od starosty Radosława Roszkowskiego. Jutro postaramy się zdobyć więcej informacji od dyrektor jednostki Grażyny Klimko.

Sytuacja z wirusem zaczyna wymykać się spod kontroli. W Prudniku mamy dosłownie zalew kolejnych przypadków. Z powodu COVID-19 od poniedziałku zamknięte zostanie Publiczne Przedszkole nr 6, gdzie nie ma już kto pracować, a burmistrz Grzegorz Zawiślak zapowiada zamknięcie innej z gminnych placówek.

– Zostaliśmy zmuszeni do całkowitego ograniczenia dostępu do Ośrodka Pomocy Społecznej. Powodem jest skokowy wzrost zachorowalności. Będzie pracował w trybie zdalnym do odwołania. – komentuje szef gminy.

Przed chwilą starosta Radosław Roszkowski potwierdził, że wirusa wykryto także w Wydziale Komunikacji i Transportu. I on zostaje zamknięty do odwołania.

Bardzo trudna sytuacja panuje także w PCM-ie, gdzie wykryto kolejne zakażenia.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook