Prudnik24

Głogówek: gmina wdraża narzędzia pomocowe

Głogówek: gmina wdraża narzędzia pomocowe
27 października
14:59 2020

Specjalne działania w związku z epidemią koronawirusa ogłosiła gmina Głogówek. Chodzi o pomoc seniorom w codziennych sprawunkach, dostarczaniu dokumentów do tamtejszego urzędu miejskiego, a także w dostępie do książek.

– Każdy mieszkaniec naszej gminy może wypożyczyć książki z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Głogówku przy naszym domu kultury na telefon. Nasi pracownicy w terminie do dwóch dni dowiozą zamówioną pozycję pod wskazany adres – mówi nam Piotr Bujak, burmistrz Głogówka.

W gminie przygotowano też specjalny sztab ludzi, który pomoże osobom 60+ oraz niepełnosprawnych w codziennych sprawunkach, jak zapłata rachunków.

– Wystarczy się skontaktować z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Głogówku. – zachęca włodarz.

Jak mówi, „Urząd Miejski w Głogówku wychodzi do mieszkań i domów.”

– Seniorom oraz osobom niepełnosprawnym dostarczymy wszelkie druki, a następnie je odbierzemy i złożymy w biurze podawczym urzędu, aby nadać sprawie bieg. Aby uzyskać tego typu pomoc, prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Głogówku. – precyzuje Bujak.

Szef gminy odniósł się też (tak przynajmniej można domniemywać) do obecnej sytuacji w kraju.

„Jesteśmy w szczególnym czasie, w którym spory powinny iść na bok, a cała energia skupiać się na przezwyciężeniu trudnej sytuacji zdrowotnej. Choroba dotyka już naszych sąsiadów. Przestała być dla nas wirtualna. Wymaga to przede wszystkim jedności, a od władz szczególnych działań na które jesteśmy gotowi.” – napisał w mediach społeczniościowych.

Dodajmy, że narada, w trakcie której podjęto powyższe decyzje miała miejsce wczoraj.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook