Prudnik24

Pięciu, czy sześciu zmarłych?

Pięciu, czy sześciu zmarłych?
29 października
15:18 2020

Rozbieżności w danych otrzymanych z Opola i Prudnika powodują, że na ten moment nie wiemy, ile osób zmarło w ostatnich dniach na COVID-19 w powiecie prudnickim – dwie, czy trzy – co przekłada się na ogólną liczbę zmarłych na wirusa z Wuhan (5 lub 6 licząc od początku epidemii).

Wczoraj informowaliśmy, że Powiatowa Prudnicka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (jej dane publikuje starostwo powiatowe) podała łączną liczbę sześciu zmarłych na COVID-19, co sugerowało, że trzy zgony nastąpiły w ostatnich dniach (wcześniej znana była bowiem liczba trzech zmarłych od początku epidemii). Dziś jednak swoje dane przedstawiła Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna i w nich mowa jest o dwóch zgonach na terenie powiatu prudnickiego w ciągu ostatniej doby. Rozbieżność jest ewidentna.

W tej sprawie zwróciliśmy się do WSSE w Opolu. Oto, jaką odpowiedź otrzymaliśmy przed chwilą na skrzynkę redakcyjną:

„Według naszych danych, otrzymanych z PSSE w Prudniku wynika, że w Państwa powiecie w ciągu ostatniej doby zmarły 2 os. Łącznie liczba zgonów w powiecie prudnickim wynosi 5. W związku z powyższym proszę skontaktować się z PSSE w Prudniku, w celu wyjaśnienia rozbieżności.”

Tak też zrobiliśmy, ale pomimo wielu prób, nikt przy ul. Klasztornej, gdzie znajduje się Powiatowa Prudnicka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, nie podnosi słuchawki. Sytuacja o tyle dziwna, że Opole powołuje się na dane prudnickie, co wskazywało by na to, że inne dane Prudnik podał do wiadomości starostwa, a inne do Opola.

Do PSSE w Prudniku wysłaliśmy już maila z prośbą o wyjaśnienia.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook