Prudnik24

Już oświetleni

Już oświetleni
06 listopada
18:12 2020

Zapowiadana już jakiś czas temu iluminacja obiektu Muzeum Ziemi Prudnickiej przy ulicy Chrobrego stała się faktem. Naszym Czytelnikom polecamy efekty obejrzeć po zmroku. Jest bardzo klimatycznie.

– Do końca listopada nie można zwiedzać naszych wystaw, ale w pełnej krasie można podziwiać z zewnątrz zabytkową siedzibę prudnickiego muzeum. Dzięki iluminacji ten okazały i charakterystyczny budynek wyeksponowany jest także po zmroku – komentuje dyrektor placówki dr Wojciech Dominiak.

– Najlepiej przekonać się na własne oczy i podziwiać oświetlony arsenał nocą – zachęca również wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

Dodajmy, że iluminację oświetlającą budynek dawnego arsenału i baszty Muzeum Ziemi Prudnickiej wykonano w ramach wspólnego projektu Muzeum Ziemi Prudnickiej i Muzeum w Bruntalu: pt. „Światło na zabytki”. Środki na jego realizację pochodzą z budżetu gminy Prudnik, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”. Fot. Muzeum Ziemi Prudnickiej

Maciej Dobrzański

Fot. Muzeum Ziemi Prudnickiej
Fot. Muzeum Ziemi Prudnickiej

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook