Prudnik24

Gmina: kasa się zgadza

Gmina: kasa się zgadza
08 listopada
12:44 2020

Na konto gminy Prudnik trafiły we wrześniu obiecane środki w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Mowa o kwocie 1 791 832 zł. Taką informację podały kilka dni temu władze miasta.

– Środki zostały wykorzystane na następujące inwestycje: przebudowa drogi ul. Paderewskiego, modernizacja przyszkolnego boiska w Rudziczce, modernizacja instalacji elektrycznej w budynku Publicznego Przedszkola nr 7, remont kapitalny dachu  i modernizacja kotłowni wraz z wymianą pieca c.o. w budynku WDK w Czyżowicach oraz przebudowę z rozbudową i nadbudową budynku hali sportowej ze zmianą sposobu użytkowania na potrzeby OSP, przedszkola i Wiejskiego Domu Kultury w Łące Prudnickiej – wylicza wiceburmistrz Jarosław Szóstka.

Przypomnijmy, że rząd wsparł gminy w całej Polsce w związku z ich wydatkami związanymi z pandemią koronawirusa jeszcze z czasów pierwszej fali zarazy. Największą z w.w. inwestycji i w ogóle – jedną z największych tego typu w gminie Prudnik w ostatnich latach – była budowa nowoczesnego centrum kulturalnego w Łące Prudnickiej.

Tymczasem na 12 listopada gmina zapowiedziała oficjalne otwarcie zmodernizowanej ulicy Legionów, po której – gwoli prawdy – można już jeździć od kilku dni.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook