Prudnik24

Dogodniej dla straży i rowerzystów

Dogodniej dla straży i rowerzystów
09 listopada
13:07 2020

Punktualnie w południe oficjalnie oddano do użytku zmodernizowaną ulicę Legionów w Prudniku. Na otwarcie traktu łączącego Grunwaldzką z Dąbrowskiego poza przedstawicielami magistratu i wykonawcy, przybyła też szefowa wojewódzkich struktur PiS Violetta Porowska.

Przypomnijmy, że całkowita wartość zadania to 1 308 982,24 zł., z czego aż 70% wyniosło dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Dwa najbardziej istotne aspekty remontu drogi, to lepsza możliwość dojazdu do interwencji przez straż pożarną (teraz strażacy mogą wyjeżdżać ze swojej siedziby bezpiecznie w obu kierunkach – w stronę ul. Grunwaldzkiej, jak i Dąbrowskiego), a także ułatwienie dla rowerzystów, którzy mają do użytku nowiutką ścieżkę rowerową. Pod uwagę wzięto też zagadnienia przyrodnicze.

– Zachowaliśmy te drzewa, które dla niektórych mieszkańców były problemem. Mam inne zdanie, uważam, że ta ścieżka rowerowa powinna być w jednym ciągu, ale wsłuchaliśmy się w różne głosy. – wyjaśniał burmistrz Grzegorz Zawiślak w oficjalnym przemówieniu. Włodarz wskazywał, że część kostki brukowej w stronę ul. Dąbrowskiego nieco odróżnia się kolorem – jest to nawierzchnia wykonana z kostki o wyższej ścieralności, co stanowi kolejny ukłon w stronę straży pożarnej.

Wioletta Porowska stwierdziła, że czuje się osobiście związana z nową drogą, wszak odbyła na jej temat wiele rozmów z burmistrzem w czasie, gdy gmina aplikowała o pieniądze na remont.

– Chodziło o to, żeby tak ważna instytucja, jak straż pożarna mogła się tu komfortowo poruszać, żeby mieszkańcy mogli korzystać z takiego dobrodziejstwa, jakim jest droga rowerowa. Kolejny aspekt to zachowanie dziedzictwa przyrody. Wiem, że pojawiały się różne opinie w tym temacie, ale liczy się efekt, a ten, jak widzimy, jest fantastyczny. – mówiła poseł.

Samorządowi i władzom województwa za remont drogi dziękował obecny na otwarciu Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Prudniku  st. kpt. Krzysztof Wiciak.

W przyszłym roku gmina planuje m.in. remonty ulic Chrobrego i Grottgera.

Maciej Dobrzański

Wszystkie fot. Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook