Prudnik24

WSSE Opole: trzy przypadki śmiertelne na ziemi prudnickiej

WSSE Opole: trzy przypadki śmiertelne na ziemi prudnickiej
10 listopada
13:16 2020

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu informuje o kolejnych trzech osobach zmarłych w powiecie prudnickim w związku z epidemią koronawirusa.

Dane placówki z 10 listopada dotyczą nowych przypadków na terenie Opolszczyzny. Poniżej spis dotyczący poszczególnych powiatów:

· Powiat nyski – 7 osób;

· Powiat opolski – 4 osoby (M. Opole – 2 os. i 2 os. z powiatu opolskiego);

· Powiat prudnicki – 3 osoby;

· Powiat strzelecki – 3 osoby;

· Powiat głubczycki – 2 osoby;

· Powiat krapkowicki – 2 osoby;

· Powiat oleski – 2 osoby;

· Powiat kędzierzyńsko-kozielski – 2 osoby;

· Powiat namysłowski – 1 osoba.

WSSE w Opolu dodaje, że spośród 26 osób zmarłych, 25 miało choroby współistniejące, a jedna osoba zmarła z powodu COVID-19. „Łącznie, w związku z chorobą COVID-19 w bieżącym roku zmarło 317 osób zamieszkujących na terenie województwa opolskiego.” – czytamy w raporcie.

Powyższe dane wskazują, że oficjalnie liczba zmarłych w powiecie prudnickim na COVID-19 wynosi 10 osób. Według naszej redakcji prawidłowe dane powinny jednak mówić o 11 osobach. Dlaczego? Niedawno prudnicki DPS informował o jednym zgodnie spowodowanym przez koronawirusa. Wówczas oficjalna liczba osób zmarłych wynosiła 7. Kolejne raporty – zarówno WSSE w Opolu, prudnickiego sanepidu, czy biura wojewody, nie odnotowały jednak zwiększenia liczby zmarłych, choć po informacjach z DPS-u powinno to nastąpić. Dlatego dziś stoimy na stanowisku, że łączna liczba zgonów jest wyższa, niż wskazuje raport WSSE. Jako dziennikarze staramy się dokładać wszelkich starań, by przekazywać Państwu rzetelne dane, dlatego robimy, co możemy, by uzyskać komentarz od w.w służb. Niestety, słuchawki nie są podnoszone, a na maile nikt nie odpowiada. Czy to oznacza, że nawet służby gubią się w wyliczeniach? Biorąc pod uwagę nawał kolejnych zachorowań i cały chaos związany z ciągle zmieniającą się sytuacją wydaje się to bardzo prawdopodobne.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook