Prudnik24

Morderstwo w Głogówku. Podejrzany w rękach policji

Morderstwo w Głogówku. Podejrzany w rękach policji
19 listopada
16:51 2020

Policjanci z Głogówka zatrzymali 63-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o zabójstwo swojego znajomego. Według ustaleń śledczych, mężczyźni mieli razem spożywać alkohol.

Jak relacjonuje rzecznik KPP Prudniku asp. Andrzej Spyrka w pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni. To właśnie w jej wyniku miała rozgrać się tragedia.

O sprawie policja została poinformowana w sobotę 14 listopada tuż przed godzina 5:00 rano. Wówczas dyżurny policji w Głogówku otrzymał informację, że w jednym z mieszkań odnaleziono rannego mężczyznę.

– Policjanci po wejściu do środka zobaczyli leżącą na ziemi osobę. Funkcjonariusze sprawdzili jej funkcje życiowe, niestety 63-latek już nie żył. Mundurowi szybko ustalili, że z jego śmiercią może mieć związek właściciel mieszkania. Mężczyzna ten został zatrzymany. 63-latek był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu. – kontynuuje Andrzej Spyrka.

Funkcjonariusze, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu przestępstwa, przeprowadzili między innymi oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Podejrzany kryminalnym wyjaśnił, że wcześniej pił ze swoim znajomym alkohol. Następnie doszło między nimi do kłótni, w trakcie której zadał on 63-latkowi ciosy ostrym narzędziem. Po tym tragicznym zdarzeniu zadzwonił po pomoc na numer alarmowy.

– Mieszkaniec Głogówka po wytrzeźwieniu usłyszał już zarzut zabójstwa. Na wniosek policji i prokuratora, sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące. Za zabójstwo grozi kara do 25 lat więzienia lub dożywocie. – podsumowuje rzecznik prudnickiej policji.

(m)

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 203

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook