Prudnik24

Nie żyje proboszcz parafii w Moszczance – ksiądz Józef Wojtasek

Nie żyje proboszcz parafii w Moszczance – ksiądz Józef Wojtasek
22 listopada
18:58 2020

Te smutne informacje przekazało dziś sołectwo w Moszczance. Józef Wojtasek, powszechnie lubiany i szanowany proboszcz tamtejszej Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego służył lokalnej społeczności ponad 30 lat.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 26 listopada 2020 r. o godz. 11:00 w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczance.

„Polecajmy śp. ks. Józefa Bożemu Miłosierdziu: Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Józef którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.” – czytamy na stronie sołectwa.

Księdza wspominają m.in. strażacy z OSP. „Był Wielkim PRZYJACIELEM Nas strażaków i wszystkich Swoich Parafian…Spoczywaj w pokoju” – napisano w komunikacie na Facebooku.

„Był wspaniałym człowiekiem i księdzem, oddanym Proboszczem i Wielkim Przyjacielem wszystkich Swoich Parafian. Kochany Księże Proboszczu – Dziękujemy Ci za wszystko. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i w naszej pamięci. Spoczywaj w pokoju.” – pożegnała duchownego poseł PiS Katarzyna Czochara, sama pochodząca z Moszczanki.

Jedne z wielu zasług księdza Wojtaska to m.in. dokończeniu budowy kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, czy budowa przycmentarnej kaplicy. Kapłan znany był również z angażowania się w wiele wydarzeń lokalnych i ponadlokalnych, jak choćby akcje wsparcia parafian z Nadwórnej na Ukrainie. Posługę w Moszczance rozpoczął w 1985 roku. Fot. OSP Moszczanka

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook