Prudnik24

Ponad 5 tysięcy widzów. Świetna oglądalność koncertu w POK

Ponad 5 tysięcy widzów. Świetna oglądalność koncertu w POK
06 grudnia
17:36 2020

Naszym Czytelnikom spieszymy z wyjaśnieniami. Sala reprezentacyjna w Prudnickim Ośrodku Kultury nie mieści od wczoraj takiej rzeszy widzów. Ale za to…internet już tak. Wczorajszy koncert online zespołu „Pół na pół” obejrzało ponad 5 tysięcy osób (dane na 5 grudnia, godz. 22:00).

Z takiego obrotu sprawy cieszy się odpowiedzialny m.in. za kwestie kultury w gminie Prudnik wiceburmistrz Jarosław Szóstka. Powyższe dane samorządowiec opublikował wczoraj na swoim facebooku.

– Koncert świetnie zagrany, zrealizowany i udźwiękowiony. A warto podkreślić, że to pierwsza tego rodzaju realizacja Prudnickiego Ośrodka Kultury – podkreśla druga osoba w gminie.

Jak doszło do realizacji? Wszystko oczywiście z powodu koronawirusa. Skoro wydarzenia z udziałem publiczności są odwołane, ośrodki kultury starają się aktywnie działać w sieci. Nie inaczej jest z naszym POK-iem.

Zespół „Pół na pół” zagrał w składzie: Anna Mazurek, Oliwia Konczalla, Grzegorz Wójtowicz, Tomasz Kanas, Dominik Puchała i Jakub Osiecki. Za realizację odpowiedzialni byli: Tomasz Kanas, Paulina Balcarczyk, Dominik Puchała, Mariusz Wojtczak, Konrad Sławkowski oraz Daniel Spychalski.

„Przede wszystkim trzeba wyróżnić dwie już wcześniej wymienione osoby – sprawców tego całego zamieszania – Tomka Kanasa, czyli mózg całej operacji oraz Dominika Puchałę, który włożył w całe przedsięwzięcie mnóstwo wysiłku. Współpraca z Wami wszystkimi, to była czysta przyjemność.” – pochwalił organizatorów Jarosław Szóstka. Wiceburmistrz dowodzi, że koncert pokazał, że POK jest gotowy dostarczać kulturę na najwyższym poziomie wprost do domów mieszkańców Prudnika.

– Obiecujemy więcej takich przedsięwzięć online, aczkolwiek nie możemy się doczekać czasu, kiedy spotkamy w normalnych warunkach. – dodaje Szóstka.

Nadmieńmy, że niektóre z utworów oparto na tekstach prudnickiego poety Wojciecha Ossolińskiego. Przypomnijmy ponadto, że od grudnia POK-iem zarządza nowa dyrektor – Sylwia Gawłowska.

Jeśli Któryś z naszych Czytelników chciałby obejrzeć wczorajsze wydarzenie, to film znajdzie na naszej osi czasu na Facebooku.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 260

Reklamy

 

ReklamyFacebook