Prudnik24

Głogówek: Mikołaje przywieźli nową drogę

Głogówek: Mikołaje przywieźli nową drogę
07 grudnia
17:13 2020

Jak informuje głogówecki magistrat, tegorocznym prezentem mikołajkowym dla całej gminnej społeczności jest przebudowana ul. Konopnickiej w Głogówku. Jej symbolicznego otwarcia dokonali wczoraj Mikołaje na motorach.

Po przejeździe wszyscy zgodnie twierdzili, że nowa nawierzchnia znacząco poprawiła komfort jazdy w tej części miasta, a zastosowane rozwiązania wpływają również na poprawę bezpieczeństwa. Uwagę zmotoryzowanych zwróciło także zmodernizowane w technologii LED oświetlenie. W tym miejscu warto zauważyć, że jest to pierwsza ulica w Głogówku, którą kompleksowo oświetlają energooszczędne lampy LED-owe.

Całkowity koszt robót drogowych w tym kanalizacji deszczowej poniesiony przez gminę Głogówek to ok. 1,23 mln zł. Zadanie zostało zrealizowane przy 60% dofinansowania w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. W jego ramach wykonano gruntowną przebudowę nawierzchni drogi na odcinku 0,605 m, przebudowę chodników i wjazdów, montaż dwóch radarów z wyświetlaczem prędkości oraz wyniesienie skrzyżowania w obrębie Alei Lipowej wraz z jego doświetleniem.

Dodatkowo zdecydowano o przeprowadzeniu znaczących prac w infrastrukturze sieciowej. W ulicy zbudowano nowy wodociąg wraz z przyłączami i częściową stabilizacją gruntu (ok. 370 tys. zł). Ponadto zbudowano kompletnie nową sieć kanalizacyjną (428 tys. zł).

Swoje prace przeprowadził równię Tauron, który wymienił 15 słupów na energooszczędne.

We współpracy z Polską Spółką Gazownictwa kompleksowo wymieniono także sieć gazową.

Za: Urząd Gminy Głogówek

Fot. UM Głogówek
Fot. UM Głogówek

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook