Prudnik24

Szpeci śródmieście, będzie zmodernizowany. 4 mln zł. dla gminy Prudnik

Szpeci śródmieście, będzie zmodernizowany. 4 mln zł. dla gminy Prudnik
08 grudnia
14:58 2020

Wiceminister MON Marcin Ociepa poinformował dziś, że gmina Prudnik otrzyma 4 mln zł. w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki te zostaną przeznaczone na odnowienie biurowca przy ul. Tkackiej.

Budynek to typowy postkomunistyczna budowla – wyglądem może odstręczać każdego, kto ma jakiekolwiek pojęcie o budowaniu „ze smakiem”. Na pewno centrum Prudnika z zabytkowymi kamieniczkami zasługuje na nieco lepsze obrazki. I teraz jest szansa, że biurowiec przynajmniej w sferze kolorystyki i etstetyki, poprawi znacząco wizualny odbiór tej części śródmieścia. Do tego będzie też pełnił nowe funkcje.

W biurowcu – jak informuje wstępnie gmina Prudnik – ma powstać bowiem nowoczesna świetlica środowiska, a także centrum dla organizacji pozarządowych. Z informacji naszej redakcji wynika, że chodzi m.in. o siedzibę dla uniwersytetów III wieku. O szczegółowe informacje w tej sprawie zwróciliśmy się już do magistratu.

Z rządowego funduszu do opolskich samorządów w sumie trafi ponad 87 mln. zł. Jak podkreśla wiceburmistrz Jarosław Szóstka, 4 miliony złotych dla Prudnika na remont budynku przy ul. Tkackiej, to jedna z największych kwot w województwie.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook