Prudnik24

Był tak pijany, że zasnął za kierownicą

Był tak pijany, że zasnął za kierownicą
09 grudnia
17:31 2020

Prudnicka policja informuje o zdarzeniu, do jakiego doszło w gminie Głogówek. Jak wynika z informacji KPP Prudnik 30 listopada kompletnie pijany obywatel Ukrainy zasnął za kierownicą na drodze między Błażejowicami Dolnymi a Zawadą. Auto stało sobie…na jezdni.

Na samochód ze śpiącym słodko mężczyzną przed godziną 17 natrafił przypadkowy kierowca podążąjący właśnie tą trasą. Niezwłocznie powiadomił policję.

– Zgłaszający mając obawy, że kierowca osobowego renault zasłabł ruszył mu z pomocą. Jednak kiedy wyczuł od niego alkohol, aby nie dopuścić do tragedii wyjął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił mu dalszą jazdę. – relacjonuje oficer prasowy KPP Prudnik asp. Andrzej Spyrka.

Kierowcą okazał się 37-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. 37-latek tłumaczył policjantom, że jechał do pracy.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po tym jak wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook