Prudnik24

Co się znajdzie w biurowcu? Znamy szczegóły

Co się znajdzie w biurowcu? Znamy szczegóły
09 grudnia
17:19 2020

Wczoraj informowaliśmy o 4 milionowej dotacji, jaką gmina Prudnik otrzyma w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rewitalizację biurowca przy ulicy Tkackiej. O to, jakie instytucje będą miały tam siedzibę oraz ile pieniędzy gmina będzie musiała dołożyć z własnej „kieszeni” na remont obiektu, zapytaliśmy wiceburmistrza Prudnika Jarosława Szóstkę.

– Projekt rewaloryzacji biurowca przy Tkackiej oszacowaliśmy na kwotę 6 mln złotych z czego 4 mln złotych udało nam się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – wyjaśnia nam wiceburmistrz Szóstka. – Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie wysiłki Ministra Marcina Ociepy, który wspierał nas w Warszawie i dzięki temu uzyskaliśmy jedno z najwyższych dofinansowań w województwie. – dodaje.

Biurowiec na Tkackiej został pozyskany przez gminę w zeszłym roku i od początku pomysł magistratu na jego zagospodarowanie szedł w kierunku stworzenia tu przestrzeni dla jednostek i organizacji III sektora.

– W projekcie założyliśmy powstanie świetlicy środowiskowej dla rodzin dotkniętych problemami społecznymi. Do tej pory działania świetlicy były rozproszone po całym mieście i potrzeba zintensyfikować ich prace. Dodatkowo w budynku powstanie centrum III sektora – miejsce, gdzie organizacje pozarządowe będą mogły mieć swoje biura, a także korzystać z sali konferencyjnej na spotkania i prelekcje. – opisuje samorządowiec. W jego opinii wiele organizacji rozproszonych jest po całym mieście, a ich biura pozostawiają wiele do życzenia.

– Zebranie takich organizacji w jednym miejscu będzie korzyścią dla samego III sektora, ale i dla gminy, bo mamy nadzieję na większą aktywizację społeczną. – podsumowuje Jarosław Szóstka. Fot. M. Dobrzański

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook