Prudnik24

Bujak pisze do Obajtka. Tematem cena paliwa w Głogówku

Bujak pisze do Obajtka. Tematem cena paliwa w Głogówku
12 grudnia
13:21 2020

Burmistrz Głogówka uważa, że ceny na tamtejszej stacji paliw odbiegają od tych w Krapkowicach, czy Kędzierzynie Koźlu. Tematem chce zainteresować prezesa PKN Orlen – Daniela Obajtka.

Piotr Bujak dowodzi, że ceny w Głogówku są o kilkadziesiąt groszy wyższe niż w pobliskich miejscowościach.

„Jako Burmistrz nie odpowiadam, za regulację cen, ale za dobro mieszkańców Gminy Głogówek już tak. W związku z tym wystąpiłem do Pana Daniela Obajtka Prezesa PKN ORLEN z prośbą o przyjrzenie się stawkom w Głogówku. Mam nadzieję, że i on dostrzeże problem.” – napisał w mediach społecznościowych samorządowiec. Jednocześnie przyznał, że nie wie, jaki będzie dalszy los tej sprawy. „…myślę, że dla dobra naszej społeczności lokalnej warto ją poruszać. Warto to robić, bo dziś znacząco za paliwo przepłacamy. O dalszych krokach będę informował.” – podsumował Bujak.

W piśmie burmistrz prosi prezesa Obajtka o przeanalizowanie przyczyn zaistniałej sytuacji oraz „ewentualną interwencję”. Jak wskazuje „(…) rozumiem, że przedsiębiorstwo musi zarabiać, zakładam jednak, że granice zdrowego rozsądku wyznaczone są cenami na okolicznych stacjach”.

Pełny list Piotra Bujaka dostępny jest na jego facebookowym profilu.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook