Prudnik24

Magdalena Zawadzka z Kędzierzyna-Koźla Ambasadorem Marki Grupa Azoty

Magdalena Zawadzka z Kędzierzyna-Koźla Ambasadorem Marki Grupa Azoty
14 grudnia
12:00 2020

Grupa Azoty już po raz czwarty zaprosiła studentów i doktorantów z całej Polski do udziału w programie Ambasador Marki Grupa Azoty. W procesie rekrutacji każda z czterech głównych spółek (z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla) wyłoniła osobę, która będzie reprezentować chemiczny koncern w środowisku studenckim. Ambasadorem Grupy Azoty ZAK S.A. w roku akademickim 2020/2021 została Magdalena Zawadzka, studentka technologii chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. 11 grudnia 2020 r. w siedzibie kędzierzyńskiej spółki odbyło się oficjalne podpisanie umowy z nowym ambasadorem.

Jako jedna z czołowych firm chemicznych w regionie Grupa Azoty ZAK S.A. cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób poszukujących zatrudnienia w tej branży. Program ambasadorski pozwala na nawiązanie kontaktu ze studentami chemii i kierunków pokrewnych, którzy wkrótce wkroczą na rynek pracy. – Poprzez współpracę z ambasadorem możemy nie tylko zainteresować swoją działalnością potencjalnych przyszłych pracowników, ale także czerpać inspirację i wiedzę wynikającą z ich odmiennej perspektywy. Znajomość punktu widzenia i oczekiwań młodych ludzi to także impuls do rozwoju dla firmy – podkreśla Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

Realizacja programu oznacza korzyści dla obu stron. Za pośrednictwem ambasadora Grupa Azoty dociera do bardzo istotnej grupy docelowej. Ambasador może w zamian liczyć m.in. na comiesięczne wynagrodzenie, wsparcie własnych projektów naukowych, opiekę mentora oraz udział w szkoleniach i warsztatach.

Swoją działalność Magdalena Zawadzka będzie prowadzić w internecie, głównie na portalach społecznościowych, oraz na uczelni, współpracując z kołami naukowymi i biurem karier. W ramach promocji marki Grupa Azoty ma w planach m.in. organizację wykładów, warsztatów i spotkań informacyjnych dla studentów i doktorantów, przeprowadzenie konkursów wiedzy o firmie oraz wycieczki na terenie zakładu.

– Uważam, że moje działania przyczynią się do zbudowania interesującej, dającej duże możliwości wizji Grupy Azoty w środowisku akademickim. Dziękuję za powierzone mi zaufanie – mówi Magdalena Zawadzka.

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook