Prudnik24

Odpowiadają za liczne włamania i kradzieże. Skuteczne śledztwo policji

Odpowiadają za liczne włamania i kradzieże. Skuteczne śledztwo policji
19 grudnia
17:20 2020

Ich głównym celem były samochody i sprzęt elektroniczny. Wyjątkiem była plebania na terenie gminy Branice. Mężczyźni mieli dopuszczać się kradzieży oraz włamań na przełomie kilku ostatnich miesięcy.

20-letni mieszkaniec gminy Głogówek oraz 28-letni mieszkaniec Głubczyc, podejrzani są o liczne kradzieże oraz włamania, których mieli dopuszczać się na terenie kilku sąsiadujących powiatów. Głównym celem był sprzęt elektroniczny, samochody oraz w jednym przypadku plebania na terenie gminy Branice. To tam policjanci na miejscu znaleźli kluczyki ze skradzionego kilka dni wcześniej samochodu. To pozwoliło funkcjonariuszom wpaść na trop mężczyzn. Sposób działania podejrzanych był zawsze podobny. Namierzali samochód w którym znajdowały się elektronarzędzia i włamywali się do nich, a następnie kradli.

Zebrane przez policjantów dowody oraz informacje pozwoliły zatrzymać dwóch podejrzanych mężczyzn. Młodszy z nich został zatrzymany w miejscu swojej kryjówki w Prudniku, natomiast 28-latek był w miejscu swojego zamieszkania na terenie Głubczyc. Obaj mężczyźni byli bardzo zaskoczeni obecnością funkcjonariuszy. Wstępne straty wyliczone przez poszkodowanych opiewają na sumę ok. 40 tysięcy zł.

Teraz pracujący nad sprawą zatrzymanych mężczyzn policjanci będą jeszcze sprawdzać, czy podejrzani nie mają na swoim koncie także innych przestępstw. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook