Prudnik24

Mapa pomogła w walce z piratami

Mapa pomogła w walce z piratami
12 stycznia
17:37 2021

I nie chodzi tu o mapę żadnej tajemniczej wyspy skarbów, co więcej piraci, o których piszemy poniżej nie noszą przepasek na oczach, ani nie atakują statków. Po prostu – czasem mają za „ciężką” nogę.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa skuteczna w walce z piratami drogowymi w 2020 roku – tak twierdzi prudnicka policja oceniając funkcjonowanie mapy.

– O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją wie już większość mieszkańców naszego regionu. Świadczyć może o tym liczba zgłoszeń. W samym 2020 roku na terenie powiatu prudnickiego odnotowaliśmy ich 350. Natomiast od początku istnienia mapy, tych zgłoszeń jest już prawie 2200. – wylicza rzecznik KPP Prudnik asp. Andrzej Spyrka.

Jak się okazuje, w 2020 roku zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości – 175, nieprawidłowego parkowania – 63, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 35, czy niewłaściwej infrastruktury drogowej – 26 zgłoszeń. Policjanci, którzy na miejscu weryfikowali te zagrożenia, potwierdzili prawie 55 % z nich.

– To interaktywne narzędzie okazało się również bardzo skuteczne w walce z piratami drogowymi. Tylko w minionym roku prudniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. – dodaje mundurowy.

Policja podkreśla, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego w takim przypadku należy dzwonić na numer alarmowy.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook