Prudnik24

Planują zielony rynek

Planują zielony rynek
24 stycznia
17:41 2021

Władze Głogówka informują o wizycie wojewódzkiego konserwatora zabytków, której celem było nowe zagospodarowanie rynku miasta. Plany są takie, by centralny punkt Głogówka był bardziej zielony.

Głogówecki Rynek ostatnio przeszedł już pewną metamorfozę, a to za sprawą donic, które znalazły się w miejscach pierwotnie wykorzystywanych do parkowania. Jak informowaliśmy, gmina walczyła o to, by na Rynku w ogóle można było parkować, wszak pierwszym założeniem konserwatora było całkowite wyprowadzenie stamtąd ruchu samochodowego. Ostatecznie część miejsc parkingowych pozostała. Zainteresowanie konserwatora rynkiem jednak nadal trwa.

Kilka dni temu fanpage gminy ifnormowała o wizycie tegoż w Głogówku. Nie była to wizyta przypadkowa.

„Dobiegają końca prace projektowe dotyczące nowego zagospodarowania i upiększenia części rynku, aby był on miejscem bardziej przyjaznym dla mieszkańców i zachęcającym do spotkań w centrum. Tak teren wokół ratusza ma wyglądać tego lata” – czytamy w poście okraszonym odpowiednią grafiką (tą samą udostepniamy powyżej).

Zieleń wchodzi w przestrzeń rynkową polskich miast coraz częściej. Od dwóch lat na prudnickim Rynku i kilku głównych ulicach pojawiły się kwietne donice. Fot. Fanpage Gminy Głogówek na Facebooku

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook