Prudnik24

W Prudniku zapewnią transport do punktu szczepień

W Prudniku zapewnią transport do punktu szczepień
25 stycznia
11:35 2021

Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak poinformował, że gmina uczestniczyć będzie w organizacji transportu osób uprawnionych do punktów szczepień.  

Naszym Czytelnikom przypomnijmy, że z tej formy wsparcia mogą skorzystać mieszkańcy Gminy Prudnik, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R lub N albo odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, a także wszyscy powyżej 70. roku życia, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień. Osoby te mogą kontaktować się za pomocą specjalnej infolinii Urzędu Miejskiego, czynnej od poniedziałku do piątku, w godz.: 8.00–15.00, pod nr tel. 774066299.

– Chciałbym wyraźnie podkreślić, że jako gmina nie wyznaczamy terminu i miejsca szczepienia, a zapewniamy jedynie pomoc w dotarciu do punktu szczepień osobom do tego uprawnionym, stąd w razie konieczności zapotrzebowanie na transport należy złożyć po zarejestrowaniu się i uzyskaniu konkretnej daty i godziny szczepienia. – zaznacza Grzegorz Zawiślak.

Rejestracja odbywa się od 15 stycznia dla osób, które ukończyły 80 lat i od 22 stycznia dla osób, które ukończyły 70 lat, za pośrednictwem: 

  –  dedykowanej infolinii, pod nr tel. 989

  –  Internetowego Konta Pacjenta

  –  wybranego punktu szczepień

W Gminie Prudnik wyznaczone zostały następujące punkty szczepień:

1). Przychodnia lekarska MEDICUS ul. Kosciuszki 15

2). Med-Ewa, Poradnia lekarza POZ, Prudnik, Kościuszki 15

3). Optima Medycyna, Przychodnia Lekarska, Nyska 1, Prudnik

Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia.

(m), Fot. jastrzebie.pl

Grafiki za: UM w Prudniku

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook