Prudnik24

Znów zimno. Informuj policję, jeśli widzisz bezdomnego na mrozie

Znów zimno. Informuj policję, jeśli widzisz bezdomnego na mrozie
26 stycznia
12:45 2021

Temperatury znów się obniżyły. Policja apeluje, by interweniować w sprawie osób, które mogą być narażone na wychłodzenie. W Prudniku kilka dni temu znaleziono zwłoki mężczyzny, który mógł umrzeć w wyniku niskiej temperatury.

Prudnicka policja regularnie patroluje miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze przyglądają się m.in. pustostanom, ogródkom działkowym, czy altankom. 20 stycznia na terenie budynku należącego niegdyś do Froteksu, właśnie podczas takiego patrolu, odnaleziono zwłoki 41-letniego mieszkańca Prudnika. Sekcja zwłok ma wyjaśnić okoliczności jego śmierci.

– Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i nietrzeźwe przebywające na zewnątrz. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Podjęta w porę interwencja i udzielona pomoc drugiemu człowiekowi może uratować jego życie. – mówi rzecznik KPP Prudnik asp. Andrzej Spyrka.

O miejscach, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem, możemy powiadomić Policję również korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa https://bit.ly/2L3z6c7. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę i zaznaczyć miejsce na mapie. Wskazane miejsce zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy.

– Pamiętajmy jednak, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego w przypadku konieczności natychmiastowego udzielenia pomocy. – zaznacza Andrzej Spyrka. Fot. KPP Prudnik

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook