Prudnik24

Prudniczanin na pełnym gazie wyprzedził policjantów. Wtedy i oni przyspieszyli

Prudniczanin na pełnym gazie wyprzedził policjantów. Wtedy i oni przyspieszyli
27 stycznia
12:28 2021

No i pirata z Prudnika złapali. Mężczyzna pędząc swoim peugeotem nie był świadomy, że wyprzedza nieoznakowany radiowóz. Na liczniku miał w tym momencie…150 km na godzinę. Dodatkowo nie posiadał uprawnień.

W niedzielny poranek (24 stycznia) policjanci ruchu drogowego komendy miejskiej patrolowali podopolskie miejscowości. Mundurowi służbę pełnili nieoznakowanym radiowozem. Około godz. 11:00 w obszarze zabudowanym wyprzedził ich pędzący z dużą prędkością kierujący peugeotem. Policjanci ruszyli za nim w pościg dając mu sygnały do zatrzymania.

Okazał się, że za kierownicą siedzi 30-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Policjanci sprawdzili ,,pirata drogowego” w policyjnych systemach. I tu okazało się, że posiada on cztery aktywne zakazy sądowe prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za każdym razem, po wydanym przez sąd zakazie, mężczyzna nadal siadał za kierownicę samochodu. Takie zachowanie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. W sprawie prowadzone jest policyjne dochodzenie. Kierujący działał w warunkach recydywy, stąd musi liczyć się z karą do 7,5 roku więzienia. Fot. Opolska Policja

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook