Prudnik24

Żona burmistrza Nysy będzie pracować w prudnickim starostwie

Żona burmistrza Nysy będzie pracować w prudnickim starostwie
27 stycznia
17:33 2021

Magdalena Kolbiarz wygrała konkurs na stanowisko głównego specjalisty w Wydziale Organizacyjnym, Programów Rozwojowych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Prudniku. Wcześniej – przypomnijmy – pracowała w tutejszym Sądzie Rejonowym w charakterze dyrektora.

Stanowisko, na którym zasiądzie małżonka burmistrza Nysy, zostało utworzone niedawno.

– Potrzeba ogarnięcia nowych obowiązków i spraw związanych m.in. z zamówieniami publicznymi, a także np. ochroną danych, narzucone ustawami, zmuszają nas do tworzenia struktur w administracji, które tą tematyką będą się zajmować. – wyjaśnia Gazecie Prudnik24 starosta prudnicki Radosław Roszkowski. – Stąd konkurs i cieszę się, że udało się znaleźć – jak się wydaje – odpowiednią osobę.

W konkursie – dodajmy – wystartowało trzech kandydatów.

Wcześniejsze zatrudnienie małżonki szefa nyskiej gminy w Sądzie Rejonowym w Prudniku wywołało niemałą burzę. Tomasz Hankus publikujący na portalu jawnosc.nysa.pl zarzucił włodarzowi, że angaż jego małżonki to efekt znajomości z ówczesnym wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim. Jak wskazywał, burmistrz Nysy miał często bywać w ministerstwie. Kolbiarz kategorycznie odrzucał te stwierdzenia.

– Żona wzięła udział w konkursie ogłoszonym na to stanowisko, przez długie lata pracowała w jednej z najlepszych szkół w Nysie, ma odpowiednie kwalifikacje i kompetencje. W tym przypadku chodzi tylko o to, że jest to żona burmistrza, która jest zaskoczona falą hejtu, jaka się na nią wylała – tłumaczył dla Gazety Wyborczej burmistrz.

Radosław Roszkowski twierdzi, że o tym, kim jest kandydatka na nowo utworzone stanowisko, dowiedział się dopiero czytając jej CV, gdy analizował dokumenty konkursowe. Wcześniej, tj. na około tydzień przed ukazaniem się w Biuletynie Informacji Publicznej ogłoszenia o naborze, szef powiatu spotkał się z burmistrzem Nysy, panowie zrobili sobie nawet wspólne zdjęcie, które znaleźć można na profilu starosty. W czasie spotkania Radosław Roszkowski przekazał Kolbiarzowi medal powiatu prudnickiego. W uroczystości uczestniczyli lokalni politycy: sekretarz gminy, wiceburmistrz oraz szef tamtejszej rady powiatu. Fot. K.S.

Maciej Dobrzański

Radosław Roszkowski i Kordian Kolbiarz. Fot. Facebook Radosława Roszkowskiego

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emenemd/domains/prudnik24.pl/public_html/prudnik/wp-content/themes/NEW_legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Gazeta Prudnik24 – numer 260

Reklamy

 

ReklamyFacebook