Prudnik24

Zasłużył na emeryturę!

Zasłużył na emeryturę!
29 stycznia
11:20 2021

Pies patrolowo-tropiący Czad, po 10 latach służby w prudnickiej komendzie, odszedł na zasłużoną emeryturę – informuje prudnicka policja. Co ważne, owczarek będzie teraz wiódł spokojne życie przy boku swojego opiekuna – starszego asp. Krzysztofa Babisza.

– Urodzony w 2008 roku owczarek niemiecki, służbę w Policji rozpoczął w 2010 roku. Od tego czasu pies służył w Komendzie Powiatowej w Prudniku, ale wspomagał swoją pracą także inne jednostki. Podczas swojej służby Czad niejednokrotnie wskazał drogę odejścia sprawcy z miejsca zdarzenia oraz znajdował przedmioty pochodzące z kradzieży. Pomagał w poszukiwaniu zaginionych osób. Odwiedzał szkoły i z wielką ochotą uczestniczył w pokazach tresury i posłuszeństwa. – opisuje czworonoga oficer prasowy KPP Prudnik st. asp. Andrzej Spyrka. Ale to nie koniec osiągnięć Czada.

– Czad, to również 3-krotny laureat zawodów kynologicznych na szczeblu wojewódzkim oraz drużynowo II na Kynologicznych Mistrzostwach Policji. Śmiało można powiedzieć, że pies Czad i jego przewodnik starszy aspirant Krzysztof Babisz przez wiele lat stanowili zgrany zespół. Teraz jeden z nich przechodzi na emeryturę. Jednak to nie koniec ich wspólnej drogi. Ponieważ, Czad po zakończeniu służby na stałe wprowadził się do domu swojego dotychczasowego opiekuna. – precyzuje Andrzej Spyrka. – Psiakowi dziękując za wieloletnią służbę, życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, odpoczynku oraz wierność.

Ze swojej strony dodamy do tego życzenia prawdziwie…pieskiego życia.

Maciej Dobrzański

Fot. KPP Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook