Prudnik24

Podpisy pomogły

Podpisy pomogły
30 stycznia
17:13 2021

Władze Głuchołaz ogłosiły, że w życie wejdzie zmiana w rozkładzie jazdy pociągów Polregio relacji Głuchołazy Miasto – Nysa. To efekt akcji mieszkańców, którzy zbierali w tej sprawie podpisy, a także działania burmistrza Edwarda Szupryczyńskiego. Magistrat skierował w tej sprawie bowiem osobne pismo.

Przypomnijmy, że obecnie pociągi odjeżdżają ze stacji Głuchołazy Miasto w każdą sobotę i niedzielę o godz. 18:32 (po blisko godzinnym postoju na stacji Głuchołazy Miasto) i zgodnie z aktualnie obowiązującym rozkładem jazdy dojeżdżają do stacji Nysa o godz. 18:56. Sytuacja ta uniemożliwia kontynuowanie podróży pociągiem Polregio relacji Kłodzko – Opole Główne, który odjeżdża ze stacji Nysa o godz. 18:35.

W piśmie skierowanym do Edwarda Szupryczyńskiego, Polregio informuje, że skomunikowanie pociągu nr 60838 relacji Głuchołazy Miasto – Nysa z pociągiem nr 66262 relacji Kłodzko Miasto – Opole Główne zostanie zrealizowane w najbliższym możliwym terminie, czyli od 14 marca 2021 roku. Fot. UM glucholazy

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook