Prudnik24

Za prędkość i alkohol stracili prawo jazdy

Za prędkość i alkohol stracili prawo jazdy
08 lutego
16:20 2021

Prudnicka policja informuje o dwóch mieszkańcach powiatu prudnickiego złapanych przez „drogówkę”. jeden jechał za szybko, drugi wsiadł za kierownicą po spożyciu „czegoś mocniejszego”.

– Policjanci w miejscowości Dobroszewice zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. W obszarze zabudowanym kierujący pojazdem jechał z prędkością 116 km/h. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 56-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dodatkowo został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. – relacjonuje rzecznik KPP Prudnik asp. Andrzej Spyrka.

Drugi kierowca jechał swoim nissanem co prawda zgodnie z przepisami dotyczącymi prędkości, jednak przez podróżą zajrzał do kieliszka.

– Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów do kontroli na terenie gminy Lubrza. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci mężczyźnie już zatrzymali prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna. – wyjaśnia Andrzej Spyrka. – Przypominamy, że nadmierna prędkość oraz alkohol to ciągle główne przyczyny tragicznych zdarzeń na drogach. – dodaje.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook