Prudnik24

I znów ta Łąka Prudnicka…

I znów ta Łąka Prudnicka…
16 lutego
17:15 2021

Gdzie najlepiej łapać niesfornych kierowców? Rzecz jasna w Łące Prudnickiej. I choć wielu już wie, że to właśnie tam najczęściej zdarzają się kontrole, wciąż przybywa wlepianych mandatów. Nie inaczej było tym razem.

W miniony poniedziałek w Łące Prudnickiej policjanci po godzinie 11:30 zatrzymali do kontroli osobowego opla. W obszarze zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierujący pojazdem jechał 117 km/h.

– Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dodatkowo został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. – relacjonuje oficer prasowy KPP Prudnik asp. Andrzej Spyrka.

Na „gazie” motorem

Tego samego dnia na terenie Prudnika 56 letni mężczyzna wywinął „orła” na jezdni. W sukurs przyszli mu świadkowie tego zdarzenia, ale podnosząc motocyklistę z ziemi zorientowali się, że to nie tylko zimowe warunki na drodze wpłynęły na utratę panowania nad jednośladem. Charakterystyczny „zapach” został dobrze rozpoznany.

– Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna. – mówi rzecznik Spyrka. – Przypominamy, że zima to czas kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, silne opady śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. – dodaje.

(m)

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook