Prudnik24

Aleksandrówka: zaprezentowano nową koncepcję reaktywacji

Aleksandrówka: zaprezentowano nową koncepcję reaktywacji
19 lutego
14:54 2021

Projekt autorstwa studentów PWSZ w Nysie przedstawił wczoraj władzom powiatu nyskiego profesor Bogusław Szuba. Plany te zakładają rozbudowę dawnego ośrodka.

Przypomnijmy, że sanatorium zostało przekazane powiatowi przez gminę Głuchołazy. Cały czas nie wiadomo, jaką rolę będzie pełniło po zapowiadanym remoncie. Lobbująca w sprawie ratowania, a obecnie reaktywacji Aleksandrówki poseł Katarzyna Czochara chciałaby, żeby w dalszym ciągu rehabilitować mogli się tu najmłodsi.

– W spotkaniu uczestniczyli starosta Andrzej Kruczkiewicz, wicestarosta Joanna Burska (członek Zarządu Powiatu Nyskiego – przyp. red.), prof Bogusław Szuba, dr Artur Grychowski (szef głuchołaskiego ZOZ-u – przyp. red.)) oraz Piotr Dancewicz. Pięknie prezentuje się nowa koncepcja wraz z rozbudową – relacjonuje i ocenia parlamentarzystka.

We wrześniu ubiegłego roku Radio Nysa informowało, że modernizacja obiektu, niezbędna do reaktywacji działania ośrodka, może wynieść nawet 5 mln. zł. Katarzyna Czochara mówiła wówczas, że gotowa jest już koncepcja remontu zabytkowego budynku. To właśnie ta, którą wczoraj zaprezentowano w Nysie. Poseł PiS złożyła też wniosek do burmistrza Głuchołaz, aby Aleksandrówka została wpisana do lokalnego programu rewitalizacji. O ile więc wcześniej rehabilitowały się w Aleksandrówce dzieci, możliwe, że teraz z walorów górskiego powietrza będzie też mogła korzystać młodzież. Do tematu powrócimy. Grafiki: Powiat Nyski

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook