Prudnik24

Darmowa żywność. Pomogą potrzebującym

Darmowa żywność. Pomogą potrzebującym
28 lutego
12:03 2021

Najbardziej potrzebujący mieszkańcy Głogówka otrzymają darmową żywność. Akcję prowadzi tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wydawane mieszkańcom gminy produkty placówka otrzymała w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Program ten skierowany jest do osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, które z powodu niskich dochodów nie są w stanie zapewnić sobie podstawowych potrzeb.

– Wszystkie osoby objęte programem zostały już powiadomione. Teraz została tylko dystrybucja produktów – zapewniła w rozmowie z Radiem Opole Ewa Fedorowicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogówku. Jak powiedziała, ze względu na obostrzenia osoby, które się zakwalifikowały, są powiadamiane telefonicznie o terminie odbioru w siedzibie OPS, i w danym dniu przychodzą po żywność.

– Jeśli chodzi o osoby starsze i niepełnosprawne, które nie mają takiej możliwości, albo ze względu na wiek, czy stan zdrowia, to kontaktuje się z nimi pracownik socjalny i my w ramach swoich możliwości dostarczamy towar do domu. – dopowiada szefowa instytucji.

Według opolskiej rozgłośni w gminie Głogówek z programu pomocy Banku Żywności do tej pory skorzystało 310 osób. Pomoc społeczna zamierza realizować program do pierwszej połowy marca. Fot. OPS

(m)

Za: Radio Opole

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook