Prudnik24

Ponad 300 miejsc pracy w Prudniku. Henniges zmodernizuje połowę dawnego Froteksu

Ponad 300 miejsc pracy w Prudniku. Henniges zmodernizuje połowę dawnego Froteksu
01 marca
16:00 2021

Dziś podczas specjalnie zwołanej sesji Rady Miejskiej burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak oraz Krzysztof Sala – dyrektor prudnickiego oddziału firmy Henniges – poinformowali, że działająca na obiektach dawnej fabryki tekstylnej firma zamierza diametralnie zwiększyć zatrudnienie.

Dobre wiadomości dotyczą też zabytkowej architektury pofrotekstowskiej, bowiem pomimo budowy nowoczesnych hal cała fasada zabudowań zostanie zachowana.

Z informacji jakie włodarz przekazał dziennikarzom i radnym wynika, że na poczet zwiększenia produkcji Henniges zamierza zmodernizować całą zachodnią stronę zabudowań froteksowskich (wschodnie – przypomnijmy – to w całości własność prywatna).

Dla prudnickiego rynku pracy powyższe informacje brzmią rewolucyjnie. Plany amerykańsko-chińskiego koncernu pod względem zatrudnienia są porównywalne do zamierzeń nyskiego Umicore, gdzie tamtejszy burmistrz twierdził nawet, że wejście firmy na nyski rynek praktycznie likwiduje bezrobocie w powiecie. Jak będzie w Prudniku? Czas pokaże.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Henniges modernizację pofroteksowskich hal może rozpocząć jeszcze w marcu. Jeśli plany magistratu i firmy wejdą w życie, na połowie dawnej fabryki, po 11 latach od jej likwidacji, znów wznowiona zostanie produkcja. Przypomnijmy, że amerykanie jak na razie działają w kilku halach, które włączono do prudnickiej podstrefy ekonomicznej, co daje firmie preferencyjne warunki funkcjonowania.

Hennniges pojawił się w Prudniku w 2016 roku. To czołowy światowy dostawca zaawansowanych technicznie produktów uszczelniających i antywibracyjnych dla producentów samochodów. Więcej informacji niebawem. Fot. Wikipedia

Maciej Dobrzański

Henniges od kilku lat prowadzi produkcję w jednej z pofroteksowskich hal. Teraz rozszerzy się ona na całą zachodnią stronę dawnej fabryki. Fot. Archiwum Gazety Prudnik24

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook