Prudnik24

Interweniował w sprawie zwierząt. Policjant z Głogówka otrzymał podziękowania

Interweniował w sprawie zwierząt. Policjant z Głogówka otrzymał podziękowania
05 marca
13:07 2021

„Dzięki pomocy i zaangażowaniu takich osób, jak Pan Tomasz, możemy razem, czując się bezpiecznie, nieść pomoc, ratować życie i zdrowie maltretowanych zwierząt…”. To fragment podziękowań, które wpłynęły na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudnika mł. insp. Krzysztofa Urbana dla dzielnicowego sierż. szt. Tomasza Wójcika.

Jak informuje prudnicka policja, dzielnicowy na co dzień rozwiązuje problemy mieszkańców na terenie gminy Głogówek. Jednak z wielkim sercem, dogląda również warunków w jakich przetrzymywane są zwierzęta. Pan Tomasz zareagował na informacje, że na terenie Głogówka w dwóch miejscach właściciele zwierząt nie zapewniają im właściwych warunków.

– Informacje te potwierdziły się. Warunki bytowania zwierząt pozostawiały wiele do życzenia a sytuacja finansowa ich właścicieli nie pozwalała na zapewnienie im właściwej opieki. Dobra współpraca dzielnicowego oraz inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami przyczyniła się do odebrania trzech psów za zgodą właścicieli. Zwierzęta trafiły pod właściwy adres i zostały objęte opieką weterynaryjną. – komentuje rzecznik KPP Prudnik asp. Andrzej Spyrka.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudnika mł. insp. Krzysztofa Urbana wpłynęły podziękowania dla dzielnicowego sierż. szt. Tomasza Wójcika za zaangażowanie oraz działania na rzecz ochrony zwierząt.

– Pamiętajmy, jeśli mamy informację o znęcaniu się nad zwierzętami skontaktujmy się z Policją, Strażą Miejską lub Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. – dopowiada Andrzej Spyrka. Fot. KPP Prudnik

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook