Prudnik24

Przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h

Przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h
08 marca
15:17 2021

O kolejnych zatrzymanych prawach jazdy dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informuje opolska policja.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego w miniony weekend zatrzymali dwóch kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Miejsca kontroli drogowej wskazywane zostały przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze ruchu drogowego pełniąc służbę na terenie Głogówka, zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Laserowy miernik prędkości wskazał, że kierowca pomimo obowiązującego ograniczenia do 50 km/h, jechał 103 km/h. Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział 46-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 34-latek, który jechał hyundaiem 104 km/h. Mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany do kontroli w Rudziczce.

– Obaj kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych. – precyzuje asp. Andrzej Spyrka, oficer prasowy prudnickiej policji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ?https://bit.ly/3qsHvo0 to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa. :Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego w takim przypadku należy dzwonić na numer alarmowy.” – podkreśla policja.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook