Prudnik24

„Browary” zwinął pod kurtkę. Dojrzał go policjant po służbie

„Browary” zwinął pod kurtkę. Dojrzał go policjant po służbie
10 marca
12:35 2021

Dwa czteropaki piwa. Na taki rarytas połakomił się pewien mężczyzna na jednej ze stacji paliw w Prudniku. Sęk w tym, że prudniczanin nie zamierzał za złocisty napój płacić i skarb ukrył pod kurtką. To jednak nie był jego dzień.

Jak relacjonuje policja, do zdarzenia doszło w niedzielę (7 marca), po godzinie 18. Starszy aspirant Arkadiusz Krupiński, na co dzień dzielnicowy z Posterunku Policji w Białej, będąc w czasie wolnym od służby zauważył mężczyznę, który chowa pod kurtkę dwa czteropaki piwa. Kiedy 48-latek zorientował się, że został zauważony wybiegł ze stacji nie płacąc za towar.

– Policjant bez chwili wahania ruszył za złodziejem i po chwili zatrzymał uciekającego mężczyznę. Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta złodziej szybko zwrócił skradziony towar i zamiast cieszyć się z łupu poniósł konsekwencje swojego czynu. Mieszkaniec Prudnika został ukarany mandatem przez policjantów, którzy wezwani zostali na miejsce interwencji. Zachowanie dzielnicowego dowodzi, że policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. – relacjonuje oficer prasowy KPP Prudnik asp. Andrzej Spyrka.

A my podsumujmy tak: ten waszmość, faktycznie raczył…wpaść.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook