Prudnik24

Skanalizują Wierzbiec?

Skanalizują Wierzbiec?
15 marca
11:43 2021

Gmina Prudnika stara się o rozpoczęcie kolejnej proekologicznej inwestycji. Do Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego magistrat złożył wniosek o dofinansowanie kanalizacji Wierzbca.

Przypomnijmy, że aktualnie trwa inna duża inwestycja tego typu – prace kanalizacyjne prowadzone są już w Szybowicach. Wierzbiec miałby być następny w kolejności, a obie inwestycje są ze sobą technicznie powiązane. Środki na ten cel ma zapewnić Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych.

– Projekt ma w założeniu budowę sieci kanalizacji sanitarnej na terenie wsi Wierzbiec wraz z budową tranzytu do sieci kanalizacyjnej Szybowice – Prudnik. – wyjaśnia naszej gazecie wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka. – Ścieki po odprowadzeniu do Prudnika byłyby oczyszczane w miejskiej oczyszczalni ścieków. Planujemy wykonać 27 przyłączy kanalizacyjnych do wybudowanej sieci kanalizacyjnej o łącznej długości 3,5 km. wraz z siecią tranzytową, liczącą 3,5 km.

Szacunki przewidują koszt wysokości 5 mln. zł.

– Aplikujemy o dofinansowanie w wysokości 4,5 mln. zł. – dodaje Szóstka. Podobnie jak w przypadku remontu ul. Działkowej (informowaliśmy o tym kilka dni temu – oba projekty złożone zostały wspólnie), decyzję podejmą teraz opolscy urzędnicy.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook