Prudnik24

Opolskie: rośnie liczba łóżek dla pacjentów z koronawirusem

Opolskie: rośnie liczba łóżek dla pacjentów z koronawirusem
23 marca
23:15 2021

Jak informuje biuro prasowe wojewody opolskiego, zwiększa się baza łóżkowa w opolskich szpitalach dla pacjentów z podejrzeniem jak i  stwierdzonym zakażeniem wirusem SARS CoV-2.

Decyzję w tej sprawie podjął nowy wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

– Od poniedziałku wzrasta liczba tzw. łóżek covidowych w kolejnych opolskich szpitalach. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, iż od 22 marca przybędzie łóżek w szpitalach w: Krapkowicach, Kluczborku (Powiatowe Centrum Zdrowia), Strzelcach Opolskich, Kup, Prudniku oraz Głuchołazach (szczegóły tutaj). Mowa łącznie o 258 dodatkowych łóżkach. Na mocy decyzji wojewody opolskiego zwiększono również o 6 łóżek respiratorowych w strzeleckim szpitalu. – mówi Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik wojewody.

Na tym jednak nie koniec zmian, bowiem oleski szpital został zobowiązany do zapewnienia 16 łóżek – w tym 4 respiratorowych – dla pacjentów ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ponadto, w szpitalu tym funkcjonują 4 łóżka dla pacjentów w trakcie diagnostyki na SARS CoV-2.

Z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń w regionie, wojewoda opolski zmienił również swoją poprzednią decyzję dotyczącą konieczności zapewnienia łącznie 107 łóżek (w tym 7 respiratorowych) w kozielskim szpitalu. Tym samym – do odwołania, zobowiązał ww. placówkę do zapewniania 207 łóżek, z czego 17 stanowią łóżka respiratorowe.

– Wczoraj (tj. 22 marca) minister zdrowia wydał decyzję dla EMC Instytut Medyczny S.A. – Szpital św. Rocha w Ozimku, który zobowiązał do zapewnienia 10 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS CoV-2 oraz 36 łóżek dla osób, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. – dodaje rzecznika.

Przypomnijmy również, iż 19 marca br. wojewoda Sławomir Kłosowski uchylił decyzję o przekształcaniu szpitala w Namysłowie w placówkę wyłącznie dla pacjentów z Covid-19.

– Zmiana wcześniejszej decyzji podyktowana jest bezpieczeństwem zdrowotnym pacjentów hospitalizowanych w ww. placówce jak i bezpieczeństwem mieszkańców powiatu namysłowskiego oraz powiatów ościennych. – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Kilka dni temu Sławomir Kłosowski informował, że powołał Zespół Doradców ds. zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 w regionie.

W skład Zespołu wchodzą:

  • Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski – Przewodniczący Zespołu

Członkowie:

  • Konsultant Wojewódzki w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii lek. med. Maciej Gawor
  • Ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu dr n.med. Józef Bojko
  • Dyrektor Generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Dariusz Madera
  • Dyrektor Medyczny Szpitala Tymczasowego w Opolu lek. med. Marek Piskozub
  • Dyrektor OOW Narodowego Funduszu Zdrowia Robert Bryk
  • Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło
  • Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie dr n. med. Norbert Krajczy
  • Prezes Szpitala Wojewódzkiego w Opolu Renata Ruman-Dzido

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook