Prudnik24

Bliżej do nowej drogi w strefie

Bliżej do nowej drogi w strefie
26 marca
18:18 2021

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dodatkowej drogi w prudnickiej podstrefie ekonomicznej. Realizacja tego przedsięwzięcia ma znacząco uatrakcyjnić ten teren pod kątem lokowania się w Prudniku potencjalnych przedsiębiorstw.

Tytuł zadania brzmi „Budowa drogi wraz z infrastrukturą techniczną na terenach inwestycyjnych w Prudniku, będącej przedłużeniem ul. Przemysłowej”.

Przypomnijmy, że ulica Przemysłowa niedawno została oddana do użytku, ale wciąż nie pokrywa to całego zapotrzebowania na właściwe skomunikowanie obszaru strefy. Budowa dodatkowej trasy, która da możliwość wjazdu na ten teren z kilku stron powinna wpłynąć na zwiększenie zainteresowania prudnicką ofertą pośród firm poszukujących miejsc do rozwoju swojej działalności.

Z projektu, jaki zaprezentowała gmina Prudnik wynika, że nowa droga w całości skomunikuje strefę z miastem. Z jednej strony będzie łączyła się z ulicą Nyską (w pobliżu wiaduktu), z drugiej zaś płynnie połączy się z ul. Meblarską, a tym samym i z Prężyńską.

Teraz przed inwestorem – a więc Katowicką Specjalna Strefa Ekonomiczną S.A. – wybór najkorzystniejszej oferty w przetargu. Potem przygotowywana będzie dokumentacja techniczna odcinka.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to liczymy, że w 2023 roku będziemy mieli gotową nową drogę. – mówi nam wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka. Samorządowiec podkreśla, że w sprawę mocno angażował się – wówczas pełniący funkcję sekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii – poseł Marcin Ociepa. Pochodzący z Opolszczyzny polityk aktualnie zasiada na fotelu wiceministra MON.

„W 2019 r. wiceminister Marcin OCIEPA obiecał działanie w tym temacie i słowa dotrzymał. Dziękujemy za wsparcie i skuteczność.” – napisał Szóstka na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych. Dodajmy, że inwestycję opiewającą na około 6 mln. zł. w pełni sfinansuje KSSE. Szerzej o powstaniu drogi pisaliśmy tu: Nowa droga usprawni strefę – Prudnik24

Maciej Dobrzański

W 2019 roku budowę drogi zapowiadał obecny wiceszef MON-u Marcin Ociepa. Fot. UM Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 260

Reklamy

 

ReklamyFacebook