Prudnik24

Przy I LO powstanie ścieżka rowerowa

Przy I LO powstanie ścieżka rowerowa
02 kwietnia
19:16 2021

Budowę ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Gimnazjalnej w Prudniku zapowiedziało prudnickie starostwo. Inwestycja związana jest z projektem: „Stanisław Szozda łączy narody” finansowanym ze środków UE.

Niedawno wyłoniono wykonawcę prac przy nowym odcinku. Jak informuje powiat, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ,,DOL-BUD” Obal Piotr z Prudnika. Umowa na rozpoczęcie budowy została już podpisana.

„Pierwsi rowerzyści będą mogli skorzystać z nowej inwestycji jeszcze w tym roku.” – brzmi komunikat powiatu na facebooku.

Starosta Radosław Roszkowski wskazuje, że ten element projektu finalizuje prace związane z polsko-czeską ścieżką rowerową Prudnik-Jindrichov. Kilka lat temu w związku z tym działaniem w ścieżki pieszo-rowerowe przekształcono chodniki na ulicy Dąbrowskiego w kierunku Czech.

Projekt „Stanisław Szozda łączy narody” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków Budżetu Państwa ,,Przekraczamy granice”.

Kolejną atrakcją w pobliżu I LO ma być powstanie pomnika Stanisława Szozdy. Jak podawała w lipcu 2020 roku NTO, rzeźba ma być gotowa do maja 2021 roku, a odsłonięcie planowane jest w 8. rocznicę śmierci wybitnego kolarza, czyli 23 września 2021. Fakt budowy postumentu potwierdził starosta w filmie, jakie opublikował powiat 31 marca. Fot. Kadr z filmu Starostwa Powiatowego w Prudniku

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook