Prudnik24

TVP3 Opole o Głogówku. LUKS RB Głogówek na tapecie „Futbolu Opolskiego”

TVP3 Opole o Głogówku. LUKS RB Głogówek na tapecie „Futbolu Opolskiego”
06 kwietnia
14:44 2021

Dziennikarze TVP3 Opole kilka dni temu zawitali do Głogówka, gdzie przyjrzeli się funkcjonowaniu LUKS RB Głogówek. Materiał na ten temat wyemitowano w nowym programie stacji – „Futbol Opolski”, który pokazuje piłkarskie życie na Opolszczyźnie zarówno w profesjonalnym, jak i amatorskim wydaniu.

Telewizja podkreśla, że akademia piłkarska LUKS RB Głogówek działa coraz prężniej.

– Zaczynaliśmy jedną grupą, bo na „dzień dobry” mieliśmy 18 osób, dzisiaj jest nas ponad 40. Rozbite jest to na rożne kategorie wiekowe. – opowiadał w rozmowie z dziennikarzami TVP3 Opole trener Dariusz Frączek.

Treningi młodych adeptów futbolu odbywają się 2-3 razy w tygodniu, a do tego dochodzą mecze ligowe i kontrolne i turnieje.

– Ta dobra atmosfera przekłada się na chęć brania udziału w treningach przez dzieci i to jest efektem ich ciężkiej pracy i powołania do kadr. Mamy chłopaka, który był powołany na testy piłkarskie do Śląska Wrocław. Kilku chłopaków brało udział w testach Odry Opole i Ślęży Wrocław. – wyliczał szkoleniowiec.

Metody pracy i atmosferę cenią sobie także zawodnicy i zawodniczki.

– Treningi mi się jak najbardziej podobają, generalnie wszystko mi się podoba. Wszystko jest profeska – zauważyła jedna z piłkarek.

Jednym z atutów klubu ma być fakt, że nie dokonuje się selekcji zawodników.

– Po prostu dzieciaki do nas przychodzą i jak najbardziej je zapraszamy – podkreśla inny z trenerów głogóweckiego klubu.

Cały materiał dostępny pod linkiem: „Futbol Opolski” – 28 marca 2021. Zobacz program (tvp.pl). O Głogówku mniej więcej od 39 minuty. Fot. Screen z programu TVP3 Opole

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook