Prudnik24

Alkohol i ciężka noga. Trzech kierowców z rażącym naruszeniem przepisów

Alkohol i ciężka noga. Trzech kierowców z rażącym naruszeniem przepisów
12 kwietnia
12:22 2021

Policja w weekend kontrolowała ruch na terenie powiatu prudnickiego. Efektem jest wykrycie kierowców bez uprawnień do prowadzenia pojazdów i poruszających się po kilku „głębszych”.

– Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-latek, który kierował motorowerem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ten miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Nieznacznie mniej, bo ponad 2 promile alkoholu miał 34-latek kierujący oplem. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych szybko też wyszło na jaw, że nie miał prawa jazdy. – relacjonuje oficer prasowy KPP Prudnik asp. Andrzej Spyrka. – Brakiem poszanowania przepisów wykazał się także 31-latek kierujący volkswagenem. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 117 km/h. Kierowca już stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dodatkowo został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Mundurowy przypomina, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna. Natomiast za niestosowanie się do orzeczonych zakazów sądowych nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook