Prudnik24

Kolejne drogi wyremontowane

Kolejne drogi wyremontowane
19 kwietnia
16:16 2021

Ulica Paderewskiego i Reymonta to drogi, które w ostatnim czasie wypiękniały. W przypadku pierwszej z nich, efekt finalny inwestycji związany jest z inwencją mieszkańców.

Początkiem roku do użytku została oddana droga ul. Paderewskiego w Prudniku. W ramach przebudowy drogi wykonano remont istniejących nawierzchni jezdni asfaltowych i wymieniono na nowo kostkę betonową wraz z podbudową z kruszywa drogowego i wymianą krawężników i obrzeży betonowych oraz zamontowano ławki.

– Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Prószków”, a koszt zrealizowanego zadania wyniósł 300 550,00 zł. brutto w 100% dofinansowany ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zgodnie z propozycjami mieszkańców w pasie pomiędzy chodnikiem a drogą zostanie nasadzona mieszanka jedno i wieloletnich roślin kwitnących. – informuje burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Druga z wyremontowanych ulic to Reymonta. Ten odcinek oddano do użytku pod koniec marca. Jak zapowiada magistrat, to nie koniec remontów dróg w mieście.

– Obecnie przy ulicy Tysiąclecia trwa wymiana sieci i przyłącza gazowego. Termin zakończenia prac ustalono na koniec kwietnia. Został również ogłoszony przetarg na modernizację drogi ul. Tysiąclecia, który znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. – dodaje włodarz.

W tym roku gmina Prudnik zamierza również przeprowadzić remont ulicy Marii Skłodowskiej Curie. Na głównym zdjęciu ul. Paderewskiego. Fot. UM Prudnik

(m)

Ul. Reymonta po remoncie. Fot. UM Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook