Prudnik24

Kolejne drogi wyremontowane

Kolejne drogi wyremontowane
19 kwietnia
16:16 2021

Ulica Paderewskiego i Reymonta to drogi, które w ostatnim czasie wypiękniały. W przypadku pierwszej z nich, efekt finalny inwestycji związany jest z inwencją mieszkańców.

Początkiem roku do użytku została oddana droga ul. Paderewskiego w Prudniku. W ramach przebudowy drogi wykonano remont istniejących nawierzchni jezdni asfaltowych i wymieniono na nowo kostkę betonową wraz z podbudową z kruszywa drogowego i wymianą krawężników i obrzeży betonowych oraz zamontowano ławki.

– Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Prószków”, a koszt zrealizowanego zadania wyniósł 300 550,00 zł. brutto w 100% dofinansowany ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zgodnie z propozycjami mieszkańców w pasie pomiędzy chodnikiem a drogą zostanie nasadzona mieszanka jedno i wieloletnich roślin kwitnących. – informuje burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Druga z wyremontowanych ulic to Reymonta. Ten odcinek oddano do użytku pod koniec marca. Jak zapowiada magistrat, to nie koniec remontów dróg w mieście.

– Obecnie przy ulicy Tysiąclecia trwa wymiana sieci i przyłącza gazowego. Termin zakończenia prac ustalono na koniec kwietnia. Został również ogłoszony przetarg na modernizację drogi ul. Tysiąclecia, który znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. – dodaje włodarz.

W tym roku gmina Prudnik zamierza również przeprowadzić remont ulicy Marii Skłodowskiej Curie. Na głównym zdjęciu ul. Paderewskiego. Fot. UM Prudnik

(m)

Ul. Reymonta po remoncie. Fot. UM Prudnik

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 211

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook