Prudnik24

W Korfantowie będą rehabilitować pacjentów pocovidowych

W Korfantowie będą rehabilitować pacjentów pocovidowych
21 kwietnia
13:49 2021

Od 21 kwietnia do OCR w Korfantowie przyjmowani będą pierwsi pacjenci, którzy po przechorowaniu Covid-19 wymagają opieki rehabilitacyjnej – to wspólne stanowisko wojewody opolskiego, marszałka regionu, prezes ośrodka oraz konsultantów wojewódzkich. Działalność placówki nie będzie zaburzona.

Decyzja o przyjęciu pierwszych pacjentów, których stan zdrowia wymaga rehabilitacji po przechorowaniu koronawirusa, zapadła na kolejnym spotkaniu wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego z wicemarszałek woj. opolskiego Zuzanną Donath-Kasiurą i przedstawicielami Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie oraz konsultantami wojewódzkimi chorób zakaźnych, chorób płuc, rehabilitacji medycznej oraz chorób wewnętrznych.

Od dzisiaj do Korfantowa trafią pacjenci po 13 dobie od zakażenia, których stan zdrowia pozwala na relokację. Mowa bowiem o pacjentach aktualnie hospitalizowanych w pozostałych szpitalach na terenie woj. opolskiego. Jednak, zmiana ta nie zaburza działalności ośrodka – zabiegi planowane będą kontynuowane.

W celu bezpiecznego przetransportowania pacjentów do OCR w Korfantowie, konsultanci wojewódzcy z dziedzin: chorób zakaźnych, chorób wewnętrznych oraz chorób płuc, opracowali kryteria umieszczania pacjentów covidowych w ww. ośrodku.

Wojewoda opolski wydał decyzję, na mocy której od 21 kwietnia do odwołania w OCR w Korfantowie zabezpieczono 30 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS CoV-2 oraz 50 łóżek z zakresu rehabilitacji pacjentów po przebytej chorobie COVID-19, zgodnie z warunkami określonymi w zarządzeniu nr 63/2021.DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 9 kwietnia 2021 r.

– Dziękuję, że razem pracujemy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców w tym trudnym czasie epidemii. Dziękuję za zaangażowanie wicemarszałek Pani Zuzannie Donath-Kasiurze, prezesowi i kadrze OCRM w Korfantowie oraz konsultantom wojewódzkim: Wiesławie Błudzin, Sławomirowi Tubkowi i Zygmuntowi Koniecznemu oraz Janowi Wierzchowcowi. – mówi wojewoda Kłosowski.

Przypomnijmy, że pierwszy na Opolszczyźnie – i jeden z pierwszych w Europie – ośrodek rehabilitacji pacjentów pocovidowych znajduje się w Głuchołazach. Fot. mapofpoland.pl

(m), informacja prasowa biura wojewody opolskiego

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 211

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook