Prudnik24

Odnowią ul. Grottgera

Odnowią ul. Grottgera
22 kwietnia
19:32 2021

Gmina nie ustaje w remontach kolejnych dróg. Z puli środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg magistrat zamierza gruntownie zmodernizować ulicę Grottgera, której stan pozostawia już od kilku lat wiele do życzenia.

Dotacja pochodzi ze środków dla województwa Opolskiego, których przyznanie ogłoszono wczoraj. Jak przekazał wiceminister MON Marcin Ociepa, gmina Prudnika na remont ulicy otrzyma 520 tysięcy zł.

– Po raz kolejny w ostatnim czasie rządowe wsparcie spływa na Opolszczyznę! Nie tak dawno do samorządów trafiły środki z Funduszy Inwestycji Lokalnych, Wsparcie dla gmin górskich a teraz ogromne środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – to komentarz szefowej PiS na Opolszczyźnie, poseł Violetty Porowskiej. Satysfakcji nie kryje inna posłanka z regionu – Katarzyna Czochara.

„Kolejne Powiaty i Gminy, które otrzymały środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki tym środkom nasze samorządy będą mogły realizować wiele ważnych inwestycji drogowych, poprawiających komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców woj. opolskiego” – napisała w mediach społecznościowych.

W sumie na opolskie drogi w powyższym rozdaniu przeznaczono 17,9 mln. zł. na inwestycje powiatowe i 40,1 mln. zł. na przedsięwzięcia gminne.

Przebudowa ulicy Grottgera zapowiadana była już w ubiegłym roku. Po modernizacji odcinek ten dołączy do kilku ulic, jakie w ostatnim czasie znacznie poprawiły swój wygląd i komfort pieszych, jak i kierowców, że wymieńmy ul. Legionów, Matejki, Kossaka, Słowackiego, Paderewskiego, Reymonta, czy oddaną do użytku w 2020 roku ulicę Samuela Fränkla.

– Spodziewamy się, że pieniądze zostaną przelane na nasze konto do dwóch tygodni. Potem ogłosimy przetarg na wykonanie przebudowy, bo dokumentację mamy już sporządzoną – wskazuje wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka. Ulica ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Z puli rządowych środków skorzysta również inne miasto w powiecie prudnickim – 862 tysiące zł. powędruje do Głogówka. Tamtejszy samorząd chce przebudować ulicę Korfantego.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook