Prudnik24

W Prudniku rusza powszechny punkt szczepień. Jak się zarejestrować?

W Prudniku rusza powszechny punkt szczepień. Jak się zarejestrować?
22 kwietnia
19:01 2021

Już od 28 kwietnia mocno przyspieszą szczepienia w gminie Prudnik. Dzięki otwarciu powszechnego punktu szczepień będzie możliwe szczepienie nawet 400 osób dziennie.

Jak przekazał nam dziś prezes Optimy Adam Szlęzak, zainteresowani przyjęciem szczepionki firmy Pfizer, mogą się już rejestrować dzwoniąc na numer infolinii 989. Inne sposoby rejestracji to Internetowe Konto Pacjenta, bądź skorzystanie z zakładki pacjent.gov.pl.

– Do 28 kwietnia został niecały tydzień, więc zachęcamy do rejestracji – mówi Adam Szlęzak. – Szczepienia odbywać się będą w hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ulicy Kościuszki 76.

Szef Optimy podkreśla, osoby, które mają już ustalone dalsze terminy szczepień poza gminą Prudnik, mogą się przerejestrować, co da im możliwość otrzymania szczepionki w hali „Rolnika”. – Będziemy szczepić także w weekend majowy 1, 2 i 3 maja. Na sali obecny będzie lekarz, zostaną dotrzymane wszelkie wymogi bezpieczeństwa. – zachęca Adam Szlęzak w rozmowie z naszą redakcją.

O szczepienia apeluje też starosta Radosław Roszkowski.

– Od jutra mogą się rejestrować osoby urodzone w roku 1972 i starsze. W kolejnych dniach 1973 itd. – napisał dziś na swoim profilu na facebooku samorządowiec.

Co ważne, poza szczepieniami populacyjnymi, nadal będzie możliwość zaszczepienia się w pozostałych punktach szczepień w gminie Prudnik. Fot. Wikipedia

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook