Prudnik24

Dawna sala cięć cesarskich będzie służyć jako operacyjna. Inwestycja PCM na finiszu

Dawna sala cięć cesarskich będzie służyć jako operacyjna. Inwestycja PCM na finiszu
14 maja
18:02 2021

Nowoczesny sprzęt „pozwala na wykonywanie szerokiego spektrum zabiegów: od operacji ratujących życie po planowe zabiegi ginekologiczne wykonywane mało inwazyjną metodą laparoskopową.” – pisze o nowej sali fanpage prudnickiego starostwa.

– Aktualnie nowa sala operacyjna w miejsce dawnej sali cięć cesarskich służy już pacjentom. – komentuje starosta prudnicki Radosław Roszkowski. Jak dodaje, środki na modernizację sali przekazał powiat.

Ważne jest nie tyle sam fakt remontu, co również wyposażenia sali. Tu środki pochodziły z samego PCM-u, jak i z dofinansowania pieniędzmi europejskimi.

– Medycy będą mieli do użytku nową diatermię chirurgiczną i aparat do znieczulania firmy  Dräger – dodaje samorządowiec.

W sali znajdziemy też nowe oświetlenie i stoły. Całość na miarę XXI wieku.

Przypomnijmy, że to kolejny krok na poprawienie funkcjonalności jedynego tego typu szpitala w powiecie prudnickim. W 2020 roku spółka na zakup sprzętu medycznego i remonty wydała 2,5 mln. zł. W części parterowej powstała centralna sterylizatornia, która pozwoli placówce spełniać standardy XXI wieku (wcześniejsza sterylizatornia bazowała na sprzęcie sprzed 30 lat).Kadra szpitala wzbogaciła się o nowe pielęgniarki i lekarzy, a w obiekcie pojawił się m.in. aparat rentgenowski. W międzyczasie zakupiono też ambulans. Ponadto funkcjonująca przez 15 lat przy ul. Staszica 1 w Prudniku poradnia ginekologiczno-położnicza została jesienią ubiegłego roku przejęta przez Prudnickie Centrum Medyczne.

Trwają tez prace przy odświeżeniu parku okalającego szpitalny obiekt. Fot. Kadr z materiały opublikowanego na fanpage’u starostwa powiatowego w Prudniku

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook